Cuma, Kasım 05, 2010

Randy Pausch*

Randy Pausch: Son konuşmalarından bazı notlar.


Randy Pausch
"Kalın duvarların olmasının bir nedeni var. Onlar, istediğimiz şeyleri gerçekten ne kadar istediğimizi kendimize ispat etmek için oradalar. Onlar bizim için değil, “diğer” insanları durdurmak için oradalar. Çocukluk rüyalarına inanmayanlar için… Çünkü tecrübe denen şey, istediğini alamadığında elde edilen şeyin adı." 
***
"Bir gün, düşündüğünüzden daha az zamanınız olduğunu farkedebilirsiniz. Bu yüzden başkasının değil kendi hayatınızı yaşayın. Başkalarının düşüncelerinin değil, kendi kalbinizin peşinden koşun."


***
"Başkalarına yardımcı olun. Aile, akıl hocalarımız ve arkadaşlarımız… Onlar, kendi rüyalarımızın gerçek olmasında bize yardımcı olanlar. Biz de başkalarına, kendi rüyalarını gerçekleştirmesine imkan sağlayabiliriz."
***
"Varacağınız noktaya tek başına, başkalarının yardımı olmadan varamazsınız. Peki insanlar kimlere daha fazla yardım etmeye meyilli olurlar? O zaman sen nasıl bir insan olmalısın ki, yalnız kalma!"

--------------------------------------------------------------------------------------
Randy Pausch, facebook'ta çokça dolaşan videonun yaratıcılarından biri, ölüm tarihini, ölmeden bir ay önce öğrenmiş. Yaptığı konuşmanın tamamını hayallerine/yaptıklarına ayırdı. Dünyada milyonlarca insan bu videoyu izlediyse de, Randy'nin adını çoktan unuttu. 
wikipedia'dan Randy PauschHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...