Pazar, Nisan 24, 2011

Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosunda Şiddet!

Basına ve Kamuoyuna Duyuru

Sabancı Vakfının desteklediği, Mehtap AR - Art Tiyatro'da yaklaşık sekiz aydır oyuncu olarak çalışmaktayım. 23 Nisan 2011 tarihinde Amasya Suluova girişinde fotoğraf çekmek için görevlendirildim. Arabadan indiğim sırada düştüm ve elimdeki (Mehtap AR'a ait olan) fotoğraf makineside yere düştü. Bunun üzerine Mehtap Ar'la aramızda münakaşa çıkmış ve bunun sonucunda üzerime saldırıp beni darp etmiş ve aileme küfür etmiştir. Öğretmenevi'ne döndüğümüzde turneden ayrılmak istediğimi bunun için eşyalarımı almak istediğimi kendisine ilettiğimde eşyalarımı vermemekle beraber beni, "başıma adam dikerek" diğer oyuncu arkadaşlarımın odasına hapsetmiştir. Odadan çıkıp eşyalarımı almak için odaya gittiğimde bu kez de tırnaklarını dudaklarıma geçirmiştir. Ve polise gitmek için yola çıktığımda ise arkama diğer tiyatrocu arkadaşlarımı takmış, polise gitmem engellenmiştir.

Kollarımda ve dudaklarımda tırnak yaraları, darp izleri vardır.
Sigortasız çalıştırıldığım için darp raporu alamadım. Bu yaşadıklarım diğer oyuncu arkadaşlarımın gözleri önünde olmuştur. Amasya Öğretmenevi de maç izleyen öğretmenler de şaittir. 
Gördüğüm şiddetin ve hakaretlerin son bulması için pazartesi günü suç duyurusunda bulunup adli yollar vasıtasıyla haklarımı arayacağım.
Basına ve Kamuoyuna duyurumdur.
                                                                                                                               
                                                                                                                         Duygu KARADENİZ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...