Pazar, Haziran 03, 2012

Başbakan yatak odamızda ne işin var?


Sen cumartesi anneleriyle ne kadar ilgilendin? Biz biliyoruz ki bu insanlar bin yıl daha eylem yapsa, haykırsalar oralı bile olmayacaksın.
Devletin kaybedip, katlettiği insanları bulma, akıbetlerini araştırma gibi bir görevin yok mu senin? Peki,  “ben Türkiye’nin tamamının başbakanıyım” derken bize yalan mı söylüyorsun?

Peki ,  “ananı da al git” dediğin köylünün anasına fırçayı çektiğinde cennet anaların ayakları altındadır sözünü unuttun diyelim.  Ama anneleri niye ayırıyorsun? Senin ananı, anamız bellerken bizim anamızı neden... Elbette kendini güçlü hissediyorsundur. Üstelik şimdi bunu bizde kabul ediyoruz. Fakat siyaset dediğin şey değişebilir kişiler gider, koltuklar biter, başkaları gelir, sen de baki kalamazsın Erdoğan. Ülkenin tarihi senin gibi siyasetçilerle dolu, evet, şimdi yaptıklarınla kalıcı olmak istiyor olabilirsin. Ama sen de biliyorsun ki toplumun ilk beyin ameliyatı darbe ve baskı dönemlerinde başladı.  Derdimiz aynı Erdoğan unutkanlık! Bizi sosyalistleri uzun yıllar önce unuttu bu halk, arada bir gündeme geliyoruz. Aslında sen chp’ye şükrediyorsun ya bizde sana teşekkür ediyoruz. Sen olmasan bugün kadınlar toplanıp bunca güzellikleriyle eyleme soyunmaz, benim bedenim, benim kararım diye haykırmazlardı.

Üç çocuk isteme hakkını kendinde buluyorsun da, bunlara bakmak için dağıttınız sütleri kontrolden geçirip çocukların zehirlenmesini engelleyemiyorsun? Annelik babalık bu kadar kolay değil. Bu bir organizasyon işi değil. Kürsüden bir saat konuşup inmeye pek benzemiyor. Doğacak çocuğun bakımı ve sorumluluğu. Doğan çocuğa altın takma diye bir şey var. Adıyla yaşasın diye bir şey var. Bunlar neden yapılıyor bir fikrin vardır mutlaka! Belki de yok!

Hangi okulda cinsellikle alakalı eğitim verdiniz de, şimdi kürtajla alakalı kakafoni yapıyorsunuz? Zaten genetik olarak sen yani erkekler ayda bir milyon sperm üretirken eşin yani kadınlar iki yumurta üretirken yani doğal olarak kendilerini koruma güdüsüyle davranıyorken bir de devletin elini oralara sokup, niye kurcalıyorsun? Kürtaj elbette olmamalıdır, bir erkek olarak katılıyorum ama eşim katılmıyor. Bizim sorunumuzu sen mi çözeceksin, sana ne? Kaldı ki senin görevin, benim hayatımı elektrik, su, doğal gaz, telefon, kira, mutfak alış verişi vs. bunları çözmekken, yatak odamızda ne işin var?  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...