Pazar, Haziran 24, 2012

lidersiz provalar I


Susanlara aldırmayın. Onlar günümüzün geri zekalıdır. Onları bırakın doğru sözlerinize inandırmayı, kendilerinin var olduğuna bile inandıramazsınız. Çoğulluk artık geride kaldı, düşüncelerinizi düşünen insanlarla beraber olun, onlar sizin yoldaşlarınızdır. Düşünce birliği bir örgüt anlamına gelmez ama bu haydutlar için en korkutucu şey ortaya çıkmış olur. Düşünen İnsanların Yan Yana Gelmesi. Bu önemlidir.
Suskunlar bin yıl boyunca susacaklar. Onlardan ümidi kesin, yanınıza katılmak istiyorlarsa buyursunlar, çay içersiniz konuşursunuz o zaman kulaklarından radyo frekansları tv antenlerini çıkartmış olacaklardır. Devlet gibi düşünün devlet gibi hareket edin, edin ki devlet karşısında başka bir devlet kurulacak olma gerçeğini anlasın, demokrasi dediği oyuncağı kenara bırakıp zor aygıtını bir kenara bıraksın, demokrasi dedikleri şey burjuvaların o beyinsiz takımın atlıkarıncasıdır. Bizlere uzaktan güzel gözükür, hele mahkemelere düşmeyin, sıradan bir muhalifken örgüt üyeliğiyle yargılanırsınız sonra da “pardon” derler, hiç oralı olmazlar. Kendi adalet güdülerinizi güçlendirin. Eğer bu memlekette bu güdü bu düşünce yeterince güçlü olsaydı. Yüzlerce insan sebepsiz yere içeride olmazdı,” neden girdiğimi anlamadım, neden dışarıdayım onu da anlayamıyorum” demezdi.

Eğer bu topraklarda iyilik yeniden yeşerecek ve yeniden istenilen insanlık durumuna erişeceksek, bireyin çabasıyla kitleselleşecektir. Televizyon kumandasını bırakarak, biraz dilenciye para vererek, biraz karşı koyarak haksıza, iki kişinin pankart açmasıyla başbakana, yolcuların protestolarıyla, thy çalışanlarının grevleri işten atılmasıyla. Görevini yap sadece düşün. Haydutların korkularını haklı çıkart düşün ve harekete geç. Sen susarsan olmayacak, bırak onlar sussun. Sen susma. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...