Salı, Ekim 09, 2012

"zamlara haykir!"

"zamlara haykir!!!

1 ekim pazartesi itibaren geçerli olmak üzere doğalgaza yüzde 9.8, elektriğe ise yüzde 9.9 oranında zam yapıldı. geçtiğimiz nisan ayında elektriğe yüzde 8.1, doğal gaza 18.72 zam yapılmıştı.

bu zamlardan sonra tüketiciler bir önceki seneye nispetle faturalarında yaklaşık 100 tl’lik bir artışla karşı karşıya kalacaklardır. ayrıca yapılan zamların, en kısa süre içinde diğer tüketim mallarına da yansıyacağı düşünüldüğünde evdeki hesapların çarşıya uyamayacağı nettir.

türkiye tüketicisinin içinde bulunduğu mali yük ortadadır. asgari ücretin 701,44 tl olduğu gerçeği göz ardı edilmeden bakıldığında, hanelere yansıyacak bu gider artışı tüketicilerin taşıyabileceği yük olmaktan çıkmıştır. bu fiyatlarla daha az tüketmeye çaba sarf edilecek, bu da beraberinde ekstra sağlık giderlerini ve bir sonraki seneye daha büyük zamları peşi sıra getirecektir.

tüketiciler birliği, bu zamların geri çekilmesini istemektedir. bu zamlara olan tepkimizi 13 ekim cumartesi günü saat 18:00’da beyoğlu galatasaray lisesinin önünde dile getireceğiz.

oturduğumuz yerden hayıflanmanın, sanal ortamlarda klavye şövalyeliği yapmanın artık sesimizi duyurmadığı bir gerçektir. bu zamların geri çekilmesini istediğimizi ifade ederken hep birlikte seslenmeli, sesimizi duyurmalıyız.

konuyla ilgili olarak, sizlerin de davetimizi duyurmanızı, sosyal medyada paylaşım yapmanızı ve “zamlara haykır” adıyla bir araya geleceğimiz 13 ekim eylemimizde yer almanızı istiyoruz.

irtibat: 0 212 524 8282 - 0 212 521 3692
tüketiciler birliği"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...