Cumartesi, Kasım 03, 2012

Anlıyorsun değil mi?

Acıtmadan sevilmiyor. Yani en az bir kişi yaralı. Mekanın, yaşın, cinsiyetin, tahrip gücünün anlamı yok. Yara belli ve tek kişilik. Sevdim oldu, soyundum olduyla kardeş aynı zamanda.. Olmuyor işte olacak olan, yaranın üstüne dünyayı örtsen kanar! Kanamalı çünkü, çünkü hep böyle. Eline gülün dikeni mi batmıştır, ruhunda çöken esnafın defterleri mi dersin, ne dersen de, dükkan kapanmıştır.
Gerçi esnaf hüzünleri de borsa bataklarına gebedir şimdi. Yine aldırma diyemiyorum. Sen dene ve yenil gök kuşaklarına, ip atla örneğin yetmişe geldiğinde ama unutma; gül kanıyor: gül.

Anlamsız kadınlarla beraber ol, öğretsinler sana anlamı. Ne kadar değişmez olduğunu gör vazgeçilmez kıyıların nasıl terk edildiğini. Kafa tut bir gergedan inatçılığında başka kafalara ya da incesi yani daha edebiyatçası işin güle sor dikenin rengini! Sor ama alınma aldığın kan cevaptan. Çünkü cesetleşiyor işte yaşadığın zaman, zamanın içinde yetişme kaygısı, kısaca akrep yelkovan çelişkisi bileğinde sallandıkça duran.

Acıtmadan sevilmiyor, bizimki berber telaşı yavrum, bizimki usturanın laneti, sevgilim karakola dönüştü Barış abi Anlıyorsun değil mi?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...