Salı, Kasım 05, 2013

İnsanlık bitti!

İnsanlık bitti. Kaddafi'yi köpek gibi gırtlakladılar. Son nefesini vermek üzereyken "ben sizin babanızım" diyordu. Yani akrabanızım, kafa tasını kırarak öldürdüler, sonra kurşunlarla tekrar öldürdüler. Saddam, kariyerinde Halepçe katliamını taşıyan, karışık bölgelerin birinde dengelerin buz üstünde inceliğine sahip bir ülkenin başkanı, diktatörü ne diyorsanız o. İpini uzun tuttular asarken, kapası basınçtan bedeninden ayrılsın diye. Pixeli düşük bir telefonla da bunu kayda aldılar. Kafası kopmadı, beceremediler. Ama çenesinden yanağına kadar bir yarık açıldı. Tam 17 cm. Basınç ve ipin ve yer çekiminin laneti.

İnsanlık bitti. Esed diyenlerin cebinde, Esad diyenlere zırt pırt çıkartıp gösterdiği bu yıl içinde öldürülen katledilen 100 insan var. Esad diyenler ise Hama katliamını göz ardı edip, diğer Suriye'lilier gibi Hama meydanındaki ölülerin üzerine basa basa yürüyorlar sadece farkında değiller.

İnsanlık bitti. 7 milyar yaşayan insandan bahsederken, her gün birilerini gömüp, başka çocuklar yapıyoruz. Gömdüklerimizin üzerine basıp güneşe biraz daha yaklaşıyoruz. İnsanlık tarihi boyunca, tek din, tek ülke temiz kalamadı. Tanrı'ya Allah diyenler ve Allah'a Tanrı diyenler arasındaki savaşta hiçbir şey yokmuş gibi sürüp gidiyor. Allah nidalarıyla kafaları kesilenler biblo sadece. Haçlı seferleri turistik gezi, cadı avıysa ufak barbekü partisi.

İnsanlık bitti. Bizim kavga ettiğimiz gibi onların çocukları bizimkileriyle kavga edecek. İşte dün, o türbanlı kadın devlet hastanesinde o çocuğu bunun için doğurdu. Bu laik kızımızda sevdiği çocuktan önce hamile kalacak ve sonra evlenecek. Tüm sebep yiğitleri tokuşturmak.

Güzel bir dünya için savaşın. Slogandan öte gidemiyor. Sosyalizm için gerekli olanı yapan Stalin öldürdüğü 1.ooo.ooo kişiyle beraber konaklıyor. Umarım iyisindir. Nereden tutsan elinde kalan bir tarih. İnsanlık bitti. Sadece umut edip, daha dün yaptığımız muhabbeti yarına taşımak için kaldırılıyor kadehler. Benle yarın aynı şeyi konuşacaksan hiç konuşma, eğer ben bunu yapıyorsam uzaklaşırım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...