Salı, Mayıs 09, 2017

Bir Kadıköy Hikayesi

Yine yazmayalı uzun zaman oldu değil mi? Hank yazamadığı zamanlarda ayak tırnaklarının çok uzadığından ve bira göbeğinin ayaklarına ulaşmasını engellediğinden bahseder bir anısında... Daktilosuna da piç'le şu sıralar hiç aram yok der. Bizim durum biraz daha farklı gelişti. Bira göbeğim yok bunun yerine six pack yapmış da değilim tabi. Şimdilik kitap okuyorum. Sanki 40 yıl sonra bitecekmiş gibi gelen romanımın arada sayfalarına bakıp ne boktan yazmışım diye küfrediyorum. 
Bunlar tabii ki bazı sıradanlıkların sıraya girmesiyle alakalı. Blog'un adına uygun şekilde aşındırıyorum. Yaşasın Ulus Baker! 

Asıl konuya gelecek olursak. Kadıköy'de yaşayan ve bunu en çok barlarda yaşayan insanların bir listesine ihtiyacım var. Bunlar tabii ki edebiyatçı olmalı. Barlardan kırmızı kart görmüş, daha çok evine kapanmış, sonrasında yine barlara dönmüş tipler. Tip dedim özür dilerim karakterler! 

Çıkarttığım sekiz kişi var. Çoğu dostum abim ya da neyse... Fakat listede ilginçtir hiç kadın yok. Kadınlarla alakalı öneriniz varsa bunları yazarsanız sevinirim. 

Kendinize iyi bakın viskiden vazgeçmeyin. 


mail: arslanbogan@outlook.com 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...